• AKTUALNOŚCI

    • „Wszystkiego co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem  się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć ,wyobrażać sobie lepszy świat”

      

     Robert Fulghum

     PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

     Pomimo deszczowej pogody grupa Muchomorków wzięła udział w przedtawieniu teatralnym pt. "Mapa skarbów". Atmosfera w szkole była bardzo radosna.

      

     30 wrzesień. Dzień Chłopaka w naszym Przedszkolu

      

      

     ZASADY RUCHU DROGOWEGO-SPOTKANIE Z POLICJANTEM

     Dziś w naszym Przedszkolu gościliśmy Policję, która przypomniała naszym przedszkolakom zasady ruchu drogowego.

     Serdecznie dziękujemy!

      

     DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      

     15 września dzieci obchodziły „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Jest to święto odwagi, zabawy i kreatywności. Ma pomóc dzieciom budować pewność siebie i pobudzać wyobraźnię. Na zajęciach uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są na skrzydełkach biedronki, w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Wspólnie bawiliśmy się z kropką, skakaliśmy po kropkach, z kropek powstały piękne prace plastyczne, które ozdobią nasze przedszkole

     Plecak pełen wspomnień - przywołujemy pamięcią najciekawsze przygody wakacyjne

      

     Pierwszy Dzień po wakacjach!

     Witamy wszystkich Przedszkolaków! Maluchy mówią Dzień dobry!

      

      

     Pożegnanie z przedszkolem

      

     Wszystko zaczyna się od przedszkola....

     Oficjalne otwarcie placu zabaw

      
      
     Przedszkolaki z Pomykowa serdecznie dziękują Panu Piotrowi Słoce za słodycze z okazji Dnia Dziecka
      
     ZABAWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA
      
     WYCIECZKA DO SALI ZABAW
      
     6 czerwca dzieci z naszego przedszkola wyjechały na wycieczkę do Sali Zabaw- ,,Nikuś." Każdy przedszkolak z niecierpliwością czekał na ten dzień i nie mógł doczekać się wyjazdu.

     Po przybyciu na miejsce dzieciom zostały przypomniane zasady bezpiecznej zabawy.Po wejściu na salę zabaw przedszkolaki skakały, zjeżdżały na zjeżdżalni i pontonach, wdrapywały się na konstrukcje, jeździły autami, bawiły się w basenie z piłkami… zabawy nie było końca. Wspólnie miło spędzony czas integrował przedszkolaków, a zabawy na konstrukcji rozwijały ich ogólną sprawność fizyczną.

     Wracając do przedszkola, i później w przedszkolu, dzieci dzieliły się wrażeniami, opowiadały, wspominały najmilsze momenty i mówiły, że chciałyby jeszcze pojechać do bawialni.To był udany wyjazd, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

      
     Muchomorki miło spędziły czas z Koneckimi Stróżami Prawa w Ogródku Jordanowskim w Końskich z okazji Dnia Dziecka.
      
      
     MOC ŻYCZEŃ DLA MAMY I TATY 
      
      
      
      
      
     SYMBOLE NARODOWE
     Nasze przedszkolaki poznały symbol narodowy Polski-flagę. Utrwaliły kolory flagi, poznały nazwy świąt państwowych, dowiedziały się kiedy wywieszana jest flaga.
      
      
      
     DZIEŃ ZIEMI
     Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi.To szczególny czas,aby przedszkolaki nauczyły sie jak chronić nasz wspólny dom,naszą planetę -ZIEMIĘ. Słoneczka i Muchomorki poszerzyły swoją wiedzę o Pani Ziemi, aby była zdrowa,piękna i czysta.

     WIELKANOC

      
      
     DZIEŃ DINOZAURA
     Dinozaury fascynują dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem.Skąd się wzięły te olbrzymie kręgowce? Dlaczego wyginęły? Dzień Dinozaura w przedszkolu to świetna okazja do tego, aby wyjaśnić wiele z tych tajemnic.
      
      
     17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota , z tej okazji przedszkolaki wysłuchały historii o kociej tematyce, zatańczyły koci taniec,wykonały prace plastyczne różnymi technikami. Ważnym punktem był udział w zbiórce pożywienia dla bezdomnych milusińskich, dzięki której dzieci uczą się troski o zwierzęta. Dziękujemy rodzicom za przyniesione karmy.
      
     WALENTYNKI
     Bożonarodzeniowe przedstawienie
     W dniu 21 grudnia odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe w wykonaniu wszystkich przedszkolaków
     pt."Wesołych świąt".
     Serdecznie dziękujemy małym wykonawcom ,którzy stanęli na wysokości zadania.
     Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy Zdrowych, Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych.
      Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE
      
     Lukrujemy pierniczki
     Dziś w naszej stołówce, radości bez miary bo dzieją się tutaj niezwykłe czary... Każdy przedszkolak pierniczki lukruje i słodkimi cukiereczkami ślicznie dekoruje. Każda buzia uśmiechnięta już niedługo będą święta.
      Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE
      
     "Ubierzemy dziś choinkę w kolorowe bombki ". Zgodnie ze słowami piosenki maluszki ubierały choinkę. 
      
     15 grudnia obchodziliśmy Dzień Herbaty.
     Muchomorki dowiedziały się jak rośnie herbata, poznały rodzaje i jej pochodzenie, a także jej różnorodność kulturową związaną z tradycjami picia herbaty. Nie zabrakło zabaw badawczych i eksperymentów, aby wydobyć z niej prawdziwy smak
     i aromat. Była także degustacja z pysznymi herbatnikami w towarzystwie grupy młodszej.

      

     MIKOŁAJ

     Dziś nasze przedszkole odwiedził tak długo wyczekiwany święty Mikołaj. Dzieci wspólnie zaśpiewały piosenki dla naszego gościa, a następnie chętnie pozowały z nim do zdjęcia. Mikołaj był w tym roku bardzo- hojny zostawił w podszkolu dużo prezentów. Każde dziecko dostało śliczną niespodziankę. Mikołaj nie zapomniał również o drobnych upominkach dla Pani dyrektor, oraz naszego "dobrego ducha " Pana Jana 

     DZIĘKUJEMY MIKOŁAJU i do zobaczenia za rok.

      

     WARSZTATY MUZYCZNE

     Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyły się fantastyczne warsztaty rozwijające kompetencje emocjonalne z pomocą muzyki na pianinie oraz trąbce. Dzieci brały czynny udział w Muzycznych Przygodach Elfików, Pomocników Mikołaja.

     ANDRZEJKI

     "Magia i czary,czyli przedszkolne Andrzejki". Wspólne zabawy miały na celu rozwijanie zainteresowań tradycjami, obrzędowością i zwyczajami ludowymi. Wróżby rozbudziły pozytywne emocje oraz zintegrowały wszystkie dzieci.

     #SzkołaPamięta

     W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej, nawiązującej do polskiej tradycji świąt zadusznych, dzieci naszego przedszkola odwiedziły pobliski cmentarz, by zapalić znicz przy Pomniku Partyzantów. Celem tej wyprawy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu.

      Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE

      

     Wyjątkowi goście

     Dziś w naszym przedszkolu mamy wyjątkowych gości Świnka morska,którą przyniosła Lucynka a także rybka Polcia. Zwierzątka cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ,a dziewczynki podzieliły się swoim doświadczeniem w ich pielęgnacji i karmieniu.

      Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE

      

     W sklepie zoologicznym

      

     W tygodniu poświęconym tematyce zwierząt, przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do sklepu zoologicznego w Końskich. Celem tej wyprawy było rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt, oraz jak właściwie ich odżywiać i pielęgnować.

      

      Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE

     Dzisiaj w przedszkolu odbyło się ciekawe spotkanie z policjantami. Pokaz akcesoriów policyjnych oraz przejście na drugą stronę ulicy w obecności zaproszonych gości utrwalił dzieciom właściwe zachowania.

      Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE

     Bezpieczna droga do przedszkola.

     Starszaki zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego W trakcie zajęć wykorzystano prezentację multimedialną i naturalne pomoce, dzięki którym poznawały znaki, zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy oraz uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię Wykonywały także polecenia zawarte w kartach pracy

      Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE

     Dziś nasze maluchy rozpoczęły nowy program "KOLOROWE CZWARTKI".Jako pierwszy Słoneczka poznały kolor czerwony. Była rozmowa z czym kojarzy się dzieciom kolor czerwony. Maluchy przypomniały sobie starą zabawę "Pomidor",rozwiązywały zagadki,bawiły się przy piosence "Małe czerwone jabłuszko".Z zaciekawieniem obejrzały też bajkę pt."Bajka o jabłku".Na koniec wszystkie dzieci pozowały do zdjęć w jabłuszkowej fotobudce.

      Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE
      
     Dzień Kropki w naszym przedszkolu
     Mnóstwo zabaw, prac plastycznych.
      
     ŚRODOWY RELAKS W GROCIE SOLNEJ
      Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE
     "KRUSikowo"
     W dniu13 września w naszym przedszkolu odbyło się krótkie przedstawienie w ramach akcji,,Krusikowo," zorganizowane przez pracowników KRUS -u.
     Miało ono na celu uświadomienie dzieciom jakie zagrożenia czychają na nie podczas zabawy na wiejskim podwórku i poza nim.
      Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE
      

      

     WITAMY PO WAKACJACH

      

     Szanowni Rodzice

     Wnet rozpoczniemy kolejny rok wspólnej zabawy, nauki oraz pracy. Wspólnie będziemy odkrywać, badać oraz podróżować. Staniemy się artystami i małymi twórcami a wszystko po to, by dobrze się bawić oraz jak najwięcej się nauczyć. Chcemy zdobyć nowe umiejętności oraz doskonalić te, które już posiadamy.

     Serdecznie witamy wszystkie dzieci , które wrócą do nas wypoczęte po wakacjach oraz ich rodziców.

     Życzymy Wam Drogie Dzieci wiele radości, zawarcia nowych przyjaźni, ciekawych zabaw, dobrego humoru oraz niezapomnianych przeżyć, a rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia z pociech.

     Dyrektor, nauczyciele oraz pozostali pracownicy naszego przedszkola dołożymy wszelkich starań, aby okres adaptacji był jak najkrótszy. Pamiętajmy jednak, że czasami musi upłynąć trochę czasu zanim maluszki nam zaufają i poczują się jak w domu. Prosimy rodziców naszych maluszków o wsparcie i współpracę w tym trudnym w obecnej sytuacji procesie. Na początek rodzice najmłodszej grupy wyjątkowo będą mogli odprowadzić swoje pociechy do szatni, a następnie do swojej sali zachowując jednak zalecane zasady bezpieczeństwa ( maseczki, rękawiczki , dezynfekcja rąk, odpowiedni odstęp od pozostałych rodziców). Pozostali rodzice oddają swoje dzieci w małym holu przedszkola tak jak to miało miejsce podczas dyżuru wakacyjnego. Wyznaczone Panie dyżurujące zaopiekują się dziećmi w szatni i odprowadzą je do sal.

     W tym roku przedszkole zmienia również godziny pracy.

     Pracę rozpoczynamy od godz.6.30 do 16.30.

      
     Piknik rodzinny w Przedszkolu w Pomykowie. Dzieci bawiły się fantastycznie.
      
      Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE
      
     Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim przedszkolakom zawsze uśmiechniętej buzi , wesołej zabawy i mnóstwa słodkich całusów, ciekawych bajek czytanych na dobranoc i zawsze kolorowych snów.
      
      
      Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE
      
      
     Wiosenny spacer
     Korzystamy z uroków pięknej okolicy i dlugo oczekiwanej słonecznej pogody.
      
      
      
     Czekoladowy autobus
     4 maja na dzieci przybywające do przedszkola czekała niezwykła niespodzianka – zajęcia w czekoladowym autobusie stojącym już od godzin porannych przy przedszkolu. Przedszkolaki miały okazję „wejść” do czekoladowego autobusu, gdzie samodzielnie, pod okiem fachowców, ,,produkowały w formach” przeróżne figurki z białej i ciemnej czekolady. Samodzielne tworzenie słodkości sprawiało dzieciom wielką radość i frajdę. Z chęcią ozdabiały swoją czekoladę . Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i zabrało do domu swoje własnoręcznie zrobione czekoladki. Słodki dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.
      
      Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE
      
     Sadzenie drzewek
     Delegacja z naszego przedszkola wzięła udział w sadzeniu drzewek. Ciekawa akcja w której wzięły udział dzieci ze wszystkich koneckich przedszkoli oraz władze miasta. Mali ogrodnicy chętnie pomagali przy sadzeniu kasztanowców  Przepiękny park na Browarach już niedługo stanie się miejscem wypoczynku ,a drzewa które wyrosną będą się pięknie komponować z pobliskim stawem.
      
      Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE
      
      
     Grzeczne dzieci  segregują śmieci - Słoneczka wiedzą, jak należy dbać o środowisko.
      
      Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE
      
      
     Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o naszej planecie, na której żyjemy i otaczającej nas przyrodzie. Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie.Z tej okazji zorganizowalismy wiele zajęć z ekologią w tle tj: nauka segregowania śmieci,recykling a także jak podarować śmieciom drugie życie.
     A oto jak świetowaliśmy
      
      Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE
      
     Bociany
     Do naszej wiosennie udekorowane sali już przyleciały bociany.Jeszcze tylko czekamy na ciepłą wiosenną pogodę.
      
      Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE   
      
     Powitanie wiosny
     Przedszkolaki z Pomykowa przywitały upragnioną wiosnę!
     Zrobiliśmy kolorową marzanne, były wiosenne śpiewy i zagadki, a także spacer wokół przedszkola. A starszaki na języku angielskim łączyły się z Teddy Eddie przy wiosennych zabawach.
      
      Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE   
      
      
     Uwaga Uwaga!
     W ramach naszej innowacji pedagogicznej "AKADEMII ŚWIADOMEGO RODZICA I SZCZĘŚLIWEGO DZIECKA" zapraszamy na spotkanie z cyklu - Popołudniowe rozmowy z Rodzicami 
     Materiały dostępne będą na grupach fb dla rodziców dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych. Prosimy o sugestie dotyczące tematyki następnego spotkania.

      

     Podsumowanie naszej muzycznej tematyki.  Dziekujemy niezawodnej pani Uli, która pograła nam trochę na koniec tygodnia.

      Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE     

     "Dzień Marchewki " w grupie starszej był pełen niespodzianek. Na początek prezentacja multimedialna na temat wartości odżywczych marchewki.Dzieci rozwiazywały zagadki matematyczne, tańczyły oraz degustowały marchewkę surową i piły pyszny sok. Zajęcia miały na celu kształtowanie u dzieci postawy prozdrowotnej. Przepiękne stroje przygotowane przez rodziców były pięknym akcentem naszego święta.

      Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE     

     Karnawał

     Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą tradycją w dniu 12 lutego 2021w naszym przedszkolu odbył się kolejny bal karnawałowy, na który dzieci od dawna z radością czekały. Na czas zabawy, dziewczynki zamieniły się w księżniczki, damy dworu, wróżki, motylki itp., a chłopcy w dinozaury, policjantow, supermenów i wiele innych postaci bajkowego świata. Wesołą zabawę, w rytmie karnawałowych piosenek uatrakcyjniały liczne zabawy i konkursy. Przedszkolaki w pięknych i pomysłowych strojach z ogromnym przejęciem poruszały się po sali balowej. Dzieci były tak szczęśliwe i radosne, że jeszcze długo po zakończonej zabawie z ekscytacją opowiadały Wszystkim o swoich wrażeniach. Po tych wesołych harcach dzieci z przyjemnością zjadły przygotowane przez rodziców pyszności.Myślę, że bal ten na długo zapadnie w ich pamięci..

      Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE     

     Pracowite,,Muchomorki"juz przygotowują się na Walentynki.

     Dzień Pizzy
     Oglądając kolorową prezentacje na naszej tablicy multimedialnej dowiedzieliśmy się o historii pizzy, o jej różnych rodzajach i sposobach przygotowania, rozwiązywaliśmy zagadki oraz
     świetnie bawiliśmy się przy angielskich piosenkach związanych z tą pyszną przekąska!
      
      
      
      
      
     ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ

     Grupa „Słoneczka ” z wielkim zaangażowaniem przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Na zajęciach ozdabiały swoją wymarzoną choinkę , pod którą z pewnością znajdą mnóstwo ciekawych prezentów.

      Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE     

      
     Spotkanie z Mikołajem
     Nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość. Pomimo braku białego puchu, przyjechał do nas zaprzęg Świętego Mikołaja. Przedszkolaki już od samego rana wyczekiwały na pogodnego staruszka.
     Dzieciaki już dawno przygotowały też niespodzianki dla swojego gościa . Było recytowanie wierszy, śpiew i tańce. W zamian Święty Mikołaj obdarował maluchy prezentami i pozował do wspólnych zdjęć.Oprócz Mikołaja w przedszkolu odwiedził nas również pan Jan Grot, który również obdarował dzieci prezentami.Po skończonej imprezie nasi milusińscy zjedli słodki poczęstunek przygotowany przez naszych niezawodnych Rodziców, którym bardzo dziękujemy
     Wizyta Mikołaja minęła w miłej atmosferze, wzbudziła wiele emocji, wszystkie dzieci jeszcze długo po spotkaniu przeżywały ten dzień.
      
     Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE     
      
     Andrzejkowe czary-mary
      
     Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE

     Światowy Dzień Pluszowego Misia

     W dniu 25.11.2020. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Bawiły się m. in. przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie", brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne. Największą niespodziankę była wizyta misia Tedy Eddie z zaprzyjaźnionej Szkoły Językowej SMART. Przedszkolaki zachwycone puchatym przyjacielem bawiły się z nim doskonale. Na koniec wręczyły Misiowi w dniu jego święta maleńki torcik i odśpiewały sto lat.To był wyjątkowy dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami.

      

       Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE     

                                             

      

     Wspólne śpiewanie hymnu - 11 listopada

      

     Bal postaci z bajek

     Dziś wyjątkowo w Naszym Przedszkolu nie było dzieci. Za to odwiedziły nas przeróżne postaci z bajek. Były księżniczki, wróżki, biedronki, Czerwony Kapturek, Psi Patrol, Spider-Man i inni superbohaterowie a nawet żabka i dinozaur. W tak zacnym gronie bawiliśmy się na balu: były zagadki o bajkach, tańce, budowanie zamków, szukanie klucza do wieży, w której była uwięziona księżniczka i inne konkursy. Po tak wyczerpującej zabawie udaliśmy się na poczęstunek - pyszne oponki.

       Link do galerii -KLIKNIJ NA ZDJĘCIE     

      

     Jesienny stroik

     Przedszkolaki z grupy "Słoneczka" otrzymały wyzwanie. Miały w zespołach wykonać sezonową dekorację, która wprowadzi jesienny klimat do naszej sali. Praca była przyjemnością samą w sobie. Cieszyła nasze oko wyglądem, wprawiała dzieci w dobry nastrój.

      

      

      

      

      

     Dzień Przedszkolaka

     Jesienna ikebana 04.10.2020r.

     Maluszki z dużym zaangażowaniem przystąpiły do układania jesiennej ikebany. Wspaniała kompozycja bogata w suszone kwiaty, zioła, liście, naturalne okazy przyrody, przybliżyła dzieciom piękno jesiennego krajobrazu, rozbudzała wrażliwość estetyczną oraz rozwijała inwencję twórczą. Nasza ikebana ma swój niepowtarzalny urok i styl.

      

      

      

      

      

        "Wielkie gotowanie"

     Dziś, 4 października z pomocą pani Marty, mamy jednej z dziewczynek robiliśmy pyszne naleśniki.smiley

      DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 

     Wszystkim przedszkolakom z naszego przedszkola najlepsze życzenia z okazji dzisiejszego święta. W naszym przedszkolu wiele się działo. Zabawa, konkursy, niespodzianki, a także to na co wszyscy czekaliśmy - pyszny tort, który na tę uroczystość przygotowali nasi rodzice. Oprócz zabawy dzieciaki z  grupy" Słoneczka " wraz ze swoimi paniami przygotowały "Kontrakt grupy". Odciskając swoje dłonie obiecywały przestrzegać jego zasad. Trzymamy kciuki. Ostatnim punktem programu była specjalna sesja zdjęciowa przygotowana specjalnie na tę okazję. Po dniu pełnym wrażeń  przedszkolaki wracały do domów szczęśliwe.

         "Wielkie pranie"

     Wielkie pranie w języku angielskim -zabawa połączona z nauką nazw ubrań.

      

     Zabawy piaskiem kinetycznym

     Ćwiczenia w przeliczaniu elementów - zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

        Cyrk "SZOK"

     30 września gościliśmy w naszym przedszkolu ukraiński cyrk „Szok”. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem śledziły popisy cyrkowców. Dzieci bardzo chętnie brały udział w przedstawieniu. Wspaniały występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć. Uczestnicy głośnymi brawami podziękowali  za niezwykłe widowisko.

      

      Mini warsztaty z dogoterapii

      

          Mali Artyści w akcji.

      

     Tym razem piękna pogoda zainspirowała nas do zajęć w plenerze.


     Coś z niczego”

     Zadaniem dziecka było umieszczanie patyczków w odpowiednim miejscu. Podczas tego ćwiczenia przedszkolak utrwala kolory, doskonali spostrzegawczość, koncentrację uwagi,ćwiczy motorykę małą oraz liczenie.


       Wystawa prac plastycznych dzieci z Przedszkola w Pomykowie

      W dniu 31.05.2019 roku w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich odbyła się wyjątkowa wystawa prac plastycznych, której autorami były dzieci z Przedszkola w Pomykowie. Wystawa nosi tytuł „Niby tacy sami a jednak inni”. Prace powstawały w ramach realizacji podstawy programowej oraz projektu unijnego, który mówi o wyrównywaniu szans, tolerancji i równouprawnieniu. Maluchom w wykonaniu prac pomagali nauczyciele i rodzice. W przygotowaniu wystawy oraz oprawianiu prac pomagała pani Kamila Dobrowolska. W otwarciu wystawy towarzyszyli zaproszeni goście: pan Krzysztof Jasiński w-ce burmistrz, pani Krystyna Milczarek – naczelnik Wydziału Oświaty, a także pani Marzena Kądziela –wicedyrektor Domu Kultury w Końskich.  Zaproszonym gościom, twórcom wystawy oraz osobom, którzy pomagali w jej przygotowaniu dziękowała pani dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Pomykowie Ewa Szczepanik. Wystawa będzie dostępna dla oglądających do końca czerwca.

      


      

                                                              

      


     Dbam o powietrze 06.05.2019

           


     Zajęcia z psychologiem 30.04.2019

      

     "Na zajęciach z psychologiem poznajemy bajki, które  oswajają lęki, pomagają nam zrozumieć motywy zachowań i ukazują wzorce postępowania, ale również poprze różne zabawy i aktywności rozwijamy pamięć i myślenie oraz sprawność naszych rączek i ich współpracę ze wzrokiem, co pozwoli nam lepiej radzić sobie w przyszłości z wyzwaniami, które czekają na nas w szkole. A oto jak pracujemy."

      

        

      

                                           


     Zajęcia muzyczno-ruchowe Batii Strauss 04.04.2019

     Pizzicato z baletu Sylwii czyli Diany Leo-gra na instrumentach i zabawa rytmiczna z wykorzystaniem kubeczków.

      

                                                                                                                            


     Tęcza z fantazją 03.04.2019

      

     Ozdabianie  sizalem w odpowiednich kolorach tęczy wcześniej pomalowanej przez dzieci farbami. Wycinanie i naklejanie na sizal kwiatków w tym samym kolorze.

      

            

      


      

     Serduszko-lepienie z masy solnej   01.04.2019

      

     Formowanie kształtu serca z zabarwionej na czerwono masy. Układanie materiałów spożywczych na jej podłożu (skórki pomarańczy, makaron, fasola, ryż, płatki śniadaniowe...)

      

               

      

                                                        

      


     WARSZTATY WIOSENNO-WIELKANOCNE 01.04.2019

     Dziś w naszym przedszkolu w ramach przestrzegania zasad równości szans i niedyskryminacji, odbyły się warsztaty wiosenno -wielkanocne na które zaprosiliśmy wychowanków Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy.

                               


      

     BAJKOTERAPIA-zajęcia z psychologiem 31.03.2019

     Na ostatnich zajęciach z bajkoterapii poznaliśmy bajkę "O mądrej królowej pszczół". W przystępny sposób ukazuje ona problem niepełnosprawności oraz w  piękny sposób uczy,  że siła i moc tkwi w różnorodności i każdy może znaleźć swoje miejsce w świecie.

                                   

                                                               


     Prezentacja budynku - "Nowe Przedszkole w Pomykowie" 28.03.2019

     Prezentacja_-_Nowe_Przedszkole_w_Pomykowie.pdf

                        


      

     ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE 26.03.2019

     Zabawa z pałeczkami chińskimi ćwiczy sprawność manualną, motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową oraz umiejętność przeliczania i rozpoznawania cyfr.

               

                          


     BAJKOTERAPIA-zajęcia z psychologiem 21.03.2019

                      

     Na zajęciach z bajkoterapii rozwijamy empatię oraz wrażliwość na potrzeby innych, uczymy  tolerancji - tego, że inny nie znaczy gorszy oraz kształtujemy umiejętność porozumiewania się w drodze do wspólnego celu. Na ostatnich zajęciach poznaliśmy bajkę o dwóch krainach - żółtej i zielonej. Mieszkańcy tych krain nie mogli się porozumieć, a powodem tego, było przekonanie każdego z nich, iż to kolor jego krainy jest najpiękniejszy i najważniejszy. Próby porozumienia zazwyczaj kończyły się kłótnią lub obrażaniem. W końcu spór roztrzygnął malarz - Pędzelek, który powiedział mieszkańcom tych krain rzecz, która bardzo ich zaskoczyła , że w krainie z której pochodzi, wszystkich  kolorów jest bardzo dużo i są one bardzo potrzebne, a gdy się spotkają wspólnie mogą stworzyć coś nowego i pięknego. W trakcie zajęć mieliśmy okazję wspólnie eksperymentować z barwami, tak by stworzyć "Kolorową Krainę". Dzieciom bardzo podobała się taka forma aktywności, pracowały zgodnie, a efekty pracy zaskoczyły ich samych.


     STOKROTKI NA ŁĄCE  19.03.2019

     Przyklejanie pasków pociętej "trawy" na karton.Ozdabianie trawy stokrotkami z papieru. Malowanie mazakami środków kwiatka i liści.
      
                     
      

     WIOSENNE ŻABKI 19.03.2019

                       

                         


     KWIATEK Z FILCU W DONICZCE - praca przestrzenna 18.03.2019

     Wycinanie dwóch takich samych kwiatków z filcu i naklejanie środka. Umocowanie kwiatka na druciku kreatywnym. Formowanie liścia. Ozdabianie pojemnika ( recykling)elementami dekoracyjnymi. Umieszczenie kwiatka w doniczce wypełnionej sizalem.
          
      
      

     ZAJĘCIA MUZYCZNO-RUCHOWE wg aktywnego słuchania muzyki Batii Strauss 15.03.2019

                         

                                               


     WULKAN 13.03.2019

     Jak z naturalnych "domowych" produktów wyczarowaliśmy wulkan.

               


     WIOSENNE KLIMATY  13.03.2019

     Dzieciaczki wraz z Panią Lilą tworzą w naszym przedszkolu wiosenny klimat. Zapoczątkowały go piękne bociany a później powstały żółciutkie słoneczka. Oby wiosna zagościła już na dobre...

                        

                 


                                                                     ZAJĘCIA Z LOGOPEDĄ  12.03.2019

                   


     BAJKOTERAPIA - zajęcia z psychologiem 11.03.2019

     Na ostatnich zajęciach dzieci poznały bajkę o kotku, który szukał czarnego mleka. Bajka w piękny sposób opowiada o tym ,że mimo różnic możemy się przyjaźnić.

     Biały kotek z bajki dostrzegł, że wygląda inaczej niż jego przyjaciel - że jego futerko jest inne od futerka drugiego - czarnego kotka. Chciał się zmienić, być taki sam - postanowił zrobić wszystko, by zmienić kolor futerka na czarny. Zrozumiał jednak, że jest to niemożliwe i tak naprawdę wcale niepotrzebne. Dowiedział się również, że wygląd naprawdę nie ma znaczenia, a inny kolor futerka wcale nie przeszkadza- że nie musi się zmieniać, aby mieć przyjaciela i towarzysza do wspólnych zabaw.
                      
                        

     "SER SZWAJCARSKI" 11.03.2019

     Tablica edukacyjna "ser szwajcarski" to duża wersja popularnych gier ćwiczących umiejętności motoryczne dziecka. Jest to rodzaj gry drewnianej, który uczy przez zabawę: koncentracji logicznego myślenia, a także koordynacji ruchowo-wzrokowej.

        

                         


     ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE 11.03.2019

          

           

     Jednym z czynników warunkujących prawidłowy rozwój mowy jest sprawność całego aparatu mowy, w skład którego wchodzą:

     • aparat oddechowy

     • aparat fonacyjny

     • aparat artykulacyjny

     Liczne ćwiczenia logopedyczne mogą być wykonywane w domu w formie zabawy, np.

     - dmuchanie za pomocą słomki w papierki, bibułę – zawody „kto dalej”

     - przenoszenie za pomocą słomki kawałków papieru z miejsca na miejsce lub kolorowej bibuły do wody, która się zabarwia na dany kolor

     - dmuchanie przez słomkę – robimy bańki w kubeczku z wodą

     - dmuchanie w piórko, by unosiło się jak najdłużej w powietrzu i inne.


     "MUCHOMORKI I SŁONECZKA W GROCIE SOLNEJ"  08.03.2019

     Kryształowe groty solne to obiekty imitujące naturalne jaskinie oraz posiadające mikroklimat, podobny jak nad morzem, sprzyjający leczeniu chorób. To stylizowane na kopalnię soli miejsce wypoczynku, relaksu i terapii, o dużej koncentracji minerałów. Podobno badania wykazały, że 45 minut spędzone w grocie solnej ma podobny efekt, jak spędzenie trzech dni nad morzem. Dzieci wysłuchały bajki w grocie solnej, bawiły się zabawkami w soli, jak w piasku. Zadowolone wróciły do przedszkola.

        

                                 


     W ŚWIECIE DŻUNGLI 07.03.2019

     "Dotarliśmy do Afryki. Czas ruszać w drogę, przedzieramy się przez dżunglę. Musimy być bardzo cicho by nie spłoszyć zwierząt, a także by nie usłyszał nas drapieżnik . Kogoś słyszę...O! Jaka miła małpka. Dość zabawy małpka jest bardzo głodna, musimy jej pomóc w zrywaniu bananów z drzewa."

                          

                            

     "POZNAJEMY ŚWIAT ZWIERZĄT EGZOTYCZNYCH"-wykorzystanie tablicy interaktywnej 05.03.2019

     ŻYRAFA  Aleksandra Wojtyła

     Zadam Ci pytanie proste:
     Komu nikt nie może dorównać wzrostem?

     Jeśli nie zgadniesz, to będzie gafa.
     Przecież to dumna i piękna żyrafa...

        

        


     "MIŚ- Proszę Państwa oto miś..." zajęcia plastyczne 04.03.2019

     Wykonanie obrazka techniką origami-płaskie z koła. Naklejanie kół różnej wielkości na karton.

      


     ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE    04.03.2019

      

            

      


     TEATRZYK "ZDROWE STÓPKI" W RAMACH GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ 01.03.2019

      

           

          


     TŁUSTY CZWARTEK  - 28 LUTY 2019r.

      

     "Pączek" T. Śliwiak
     Był sobie pączek co nie miał rączek
     i okrąglutki był jak miesiączek.
     Miał lukrowaną złocistą skórkę,
     a w środku dziurkę na konfiturkę.
     Wszyscy go lubią- starsi i dzieci,
     na jego widok aż skórka leci.
     Lecz co naprawdę pączki są warte,
     to przede wszystkim wie tłusty czwartek.

     Karnawał to czas uczt i zabaw. Najhuczniej i najweselej obchodzimy "ostatki"-ostatni dzień karnawału,a przede wszystkim Tłusty Czwartek. Ten dzień przypadł dziś- 28 lutego. Dzieci z naszego przedszkola zajadały z apetytem smaczne pączki ciesząc się, że w tym dniu są właśnie takie zwyczaje. To był słodki dzień w przedszkolu.

     Wszystkim życzymy również pysznego dnia!

                                    

      


     BAJKOTERAPIA- zajęcia z psychologiem 28.02.2019

     Na ostatnich zajęciach z bajkoterapii przedszkolaki poznały czarodzieja Kolorucha, który odmienił białą krainę i jej smutnych mieszkańców, w świat wypełniony barwami. Dzieci same miały okazję poeksperymentować z mieszaniem kolorów, barwiły wodę za pomocą bibuły, a następnie jak w laboratorium małego chemika, nalewały pipetką wodę do specjalnych gumowych podkładek ćwicząc tym samym małą motorykę. Pomysł bardzo spodobał się naszym przedszkolakom, a od zabawy trudno było ich oderwać.

             

                                         

      


     TYDZIEŃ W KOSMOSIE 25.02.-01.03.2019

     W dniach od 25 lutego do 1 marca , w naszym przedszkolu panowała bardzo kosmiczna atmosfera. Konstruowliśmy robota, oglądaliśmy „kosmiczne” bajki, robiliśmy ciekawe prace plastyczne. Dowiedzieliśmy się co to jest przestrzeń kosmiczna, poznaliśmy Planety Układu Słonecznego i kto to jest kosmonauta. Rozmawialiśmy tylko o ufoludkach. Czy one istnieją naprawdę?  Największą atrakcją było wykonanie robota z kartonowych pudeł, którego przedszkolaki samodzielnie ozdobiły.

          


     POZNAJEMY KOLORY-JĘZYK ANGIELSKI 25.02.2019

         

                                             

     Podczas zajęć z języka angielskiego stosowane są różnorodne techniki, metody oraz narzędzia poznawcze, co zapewnia przyswajanie języka obcego wszystkimi zmysłami poprzez działanie, nowe wyzwania, zabawę.

     Zabawy z chustą to jedna z naszych ulubionych zabaw! Poza tym, że są one atrakcyjne dla dzieci to ćwiczą różne umiejętności; łącząc wrażenia wzrokowe, dotykowe i ruch, wprowadzają radosny nastrój i odprężenie.

     BEZPIECZNY SPACER 22.02.2019

     Dziecko w wieku przedszkolnym jest ciekawe świata. Interesuje się wszystkim, co go otacza. Pomocne w tym względzie są spacery. Nie ma złej pogody na wyjście na dwór... jest tylko źle dopasowane ubranie.... A my mamy super dopasowane ubrania - całe odblaskowe. Dzięki tym kamizelkom jesteśmy bezpieczni.                                    

      


     PRZYGODA W PRZEDSZKOLU        18.02.2019

     Przedszkolaki rozpoczynają przygodę w naszym nowym przedszkolu jako grupy: SŁONECZEK I MUCHOMORKÓW