• O NAS

Zespół Placówek Oświatowych w Pomykowie Przedszkole w Pomykowie, rozpoczyna realizację projektu „Nowe Przedszkole w Pomykowie”współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020; poddziałanie 8.3.1 Upowszechnianie i wzrost jakości edukacji przedszkolnej.

Kwota projektu  263 121,06 zł w całości przeznaczona zostanie na finansowanie bogatej oferty zajęć w bieżącym i następnym roku szkolnym.

W nowoutworzonym, doposażonym w nowoczesne pomoce dydaktyczne  oddziale, oprócz pełnej realizacji podstawy programowej zgodnie z Rozporządzeniem MEN, dla wszystkich dzieci w grupie w ramach 10-godzinnego dnia pracy realizowane będą nieodpłatnie:

• codziennie język angielski,
          • gimnastyka korekcyjna,
          • zajęcia umuzykalniające z instrumentem,
          • zajęcia rytmiczne BattiStraus,
          • zajęcia plastyczne.

Dodatkowo dzieci uczęszczające do przedszkola  wymagające specjalistycznej pomocy psychologiczno-pedagogicznej będą wsparte zajęciami logopedycznymi,
          socjoterapeutycznymi,  korekcyjno-kompensacyjnymi.

Zaplanowano spotkania z muzykami Filharmonii, wycieczki dydaktyczne i inne ciekawe formy pracy z Dziećmi służące ich wszechstronnemu rozwojowi.

Zapraszamy Państwa Dzieci do „Nowego Przedszkola w Pomykowie”.

Celem głównym projektu jest wzrost liczby dzieci (w tym dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością), objętych edukacją przedszkolną w Gminie Końskie, w szczególności na obszarze wiejskim.

Wskaźniki kluczowe monitorowane w projekcie:

1. Liczba dzieci objętych w ramach programu dodatkowymi zajęciami zwiększającymi ich szanse edukacyjne w edukacji przedszkolnej - 19
          2. Liczba miejsc wychowania przedszkolnego dofinansowanych w programie -20
          3. Liczba obiektów dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami-0
          4. Liczba osób objętych szkoleniami/doradztwem w zakresie kompetencji cyfrowych-0
          5. Liczba projektów w których sfinansowano koszty racjonalnych usprawnień-0

Grupy docelowe:

W wyniku realizacji projektu wsparciem zostanie objęte ZPO w Pomykowie  Przedszkole w Pomykowie oraz dzieci w wieku przedszkolnym zamieszkałe w  gminie Końskie.

Główne zadania:

1. Wyposażenie sali dydaktycznej utworzonego oddziału.
          2. Zapewnienie bieżącego funkcjonowania utworzonego oddziału wychowania przedszkolnego (zatrudnienie kadry, zakup pomocy dydaktycznych).
          3. Realizacja zajęć specjalistycznych  dla dzieci z dysfunkcjami.

Kwota dofinansowania:   222 970,42 zł ; wkład własny: 40 150,64 zł

Okres realizacji projektu: od 01.12.2018r. do 30.11.2019r.

Projekt realizowany na obszarze Gminy Końskie ( z wyróżnieniem obszaru wiejskiego).

List_do_Rodzicow.doc

Zasada_rownosci_szans_kobiet_i_mezczyzn_-rada.docx