• REKRUTACJA 2024/2025

REKRUTACJA DO ZPO W POMYKOWIE

PRZEDSZKOLE W POMYKOWIE

Szanowni Państwo,

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Pomykowie informuje, że rekrutacja dzieci ubiegających się
          o przyjęcie do przedszkola
          na rok szkolny 2024/2025 będzie prowadzona od 01 lutego do 24 marca 2024 r. Rekrutacja obejmuje dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 oparta  jest o jednolite kryteria naboru określone w art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 z późn. zm.) oraz  w Uchwale Rady Miejskiej w Końskich  NR XXX/306/2017 z dnia 14 lutego 2017r. w sprawie określenia kryteriów naboru na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, publicznych innych form wychowania przedszkolnego oraz publicznych szkół podstawowych, dla których Gmina Końskie jest organem prowadzącym oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów (uchwała do pobrania na dole strony) i odbywa się zgodnie z harmonogramem czynności oraz terminami określonymi  Zarządzeniem NR 32/2024 Burmistrza Miasta i Gminy Końskie z dnia 29 stycznia 2024 r.
          w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2024/2025 do pierwszych klas szkół podstawowych, przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Gminę Końskie
          (zarządzenie do pobrania na dole strony).

Rekrutacja do naszego przedszkola krok po kroku

1. Rekrutacja prowadzona jest z wykorzystaniem elektronicznego serwisu rekrutacyjnego dla Rodziców >>konskie.formico.pl<< (kliknij, aby przejść do strony)

2. Rodzice  dzieci ubiegających się o przyjęcie do przedszkola wypełniają Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola.

3. Wniosek o przyjęcie do przedszkola Rodzice dziecka wypełniają:

• w formie elektronicznej na stronie >>konskie.formico.pl<< Wypełniony za pośrednictwem systemu elektronicznego >>konskie.formico.pl<< Wniosek zostaje zarejestrowany w systemie. Należy go wydrukować, podpisać i dostarczyć wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie określonych kryteriów  do przedszkola pierwszego wyboru (wskazanym we wniosku jako Pierwszy wybór)

lub istnieje możliwość wypełnienia wniosku:

• w formie papierowej. Formularz wniosku oraz oświadczenia potwierdzające spełnianie określonych kryteriów są do pobrania na dole strony lub bezpośrednio w przedszkolu. Wypełniony wniosek w wersji papierowej wraz z dokumentami  potwierdzającymi spełnianie określonych kryteriów  należy dostarczyć osobiście do przedszkola pierwszego wyboru (wskazanym we wniosku jako Pierwszy wybór)Pracownik przedszkola wprowadzi wniosek do systemu elektronicznego.

4. O przyjęciu dziecka nie decyduje kolejność zgłoszeń, lecz kryteria pierwszego i drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego.

5. Listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola zostaną  podane do publicznej wiadomości od 30 do 31 marca 2024 r.

6. Rodzice dzieci zakwalifikowanych potwierdzają wolę przyjęcia kandydata w postaci pisemnego oświadczenia w terminie od 31 marca 2024 do 5 kwietnia 2024 r.

Dzieci kontynuujące wychowanie przedszkolne w naszym przedszkolu

1. Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola corocznie składają na kolejny rok szkolny deklarację
          o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego
          (deklaracja do pobrania na dole strony) w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego.

2.Niezłożenie deklaracji w terminie traktuje się jako rezygnację z miejsca w przedszkolu.

Szczegółowe ZASADY REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA W POMYKOWIE NA ROK SZKOLNY 2024/2025 są do pobrania na dole strony.

W razie jakichkolwiek pytań lub kwestii wymagających dalszego wyjaśnienia prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 41 372-29-70 lub e-mail: zpopomykow1@tlen.pl

DO POBRANIA

uchwala_RM__kryteria_naboru_(1)(1).pdf