• o szkole

• Szkoła Podstawowa w Pomykowie istnieje od 1916 roku. W budynku, w którym obecnie mieści się Zespół Placówek Oświatowych w Pomykowie dzieci uczą się od 1959 roku.

Szkoła posiada sześć sal lekcyjnych w tym pracownię komputerową wyposażoną w 16 stanowisk komputerowych, drukarki i rzutniki multimedialne. Uczniowie mają do dyspozycji bardzo dobrze wyposażoną salę gimnastyczną, która została oddana do użytku w 2010 roku.

Uczniowie mają dostęp do biblioteki szkolnej. Od 2009 roku placówka jest obiektem monitorowanym. Oferta edukacyjna szkoły pozwala rozwijać zainteresowania uczniów poprzez ich uczestnictwo w zajęciach dodatkowych dostosowanych do potrzeb i możliwości edukacyjnych uczniów. Szkoła wprowadza rozwiązania nowatorskie organizując tzw. "Noc z baśniami", " Pożegnanie z lekturą". Szkoła organizuje wyjazdy na „Zieloną szkołę”. Uczniowie nasi uczestniczą w spektaklach teatru  internetowego TV na żywo, w zajęciach podróżującej filharmonii „Largo” oraz wielu autorskich projektach edukacyjnych.

Od września 2013 roku szkoła może pochwalić się salą zabaw „bawialnią”  oraz nowym placem zabaw. W tych bezpiecznych miejscach nasi najmłodsi uczniowie mogą spędzać wolny czas. Dzięki udziałowi szkoły w projekcie unijnym „Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I-III w gminie Końskie” pozyskaliśmy znaczną ilość atrakcyjnych pomocy dydaktycznych. Szkoła zapewnia wykwalifikowanych nauczycieli i wychowawców, którzy chętnie współpracując ze sobą organizują rajdy piesze, rowerowe, wycieczki autokarowe, pikniki rodzinne, happeningi.

Szkoła identyfikuje potrzeby i możliwości środowiska, oraz prowadzi działania, które mają na celu zaspokojenie potrzeb lokalnego środowiska organizując zabawy karnawałowe, uroczystości np. Święto Niepodległości, 3 Maja, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Sportu, kiermasz taniej książki "Tuliszków". Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pomykowie objęci są programami " Szklanka mleka" oraz " Owoce w szkole".

DYREKCJA

Dyrektorem Zespołu Placówek Oświatowych w Pomykowie jest mgr Halina Wachowicz.

Doświadczony nauczyciel i wychowawca.

Wykształcenie

8) Instytut Studiów Podyplomowych WSKP i SM w Warszawie