• Bezpieczne ferie

• W okresie od 12 do 25 lutego br. nasze województwo zanurza się w zimowym odpoczynku od szkolnych obowiązków. Dnia 31 stycznia 2024 roku gościliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej w Końskich, którzy dzielili się cennymi wskazówkami dotyczącymi bezpiecznego spędzania czasu wolnego w trakcie ferii. Przekazywali istotne rady, apelując m.in. o ostrożność podczas ślizgania się tylko na wyznaczonych lodowiskach i unikanie wejścia na zamarznięte akweny, aby uniknąć ryzyka nieprzyjemnych sytuacji.

Spotkanie było również świetną okazją do zapoznania się z ogólnopolskim konkursem plastyczno-filmowym pod nazwą "Śnieżny Dekalog". Konkurs, trwający do 8 marca 2024 roku, skupia się na interpretacji Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Zaproszenie do udziału w konkursie skierowane jest do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat, otwierając przed nimi kreatywną przestrzeń do wyrażania swoich talentów artystycznych. Życzymy wszystkim udanych ferii, pełnych radosnych chwil i inspirujących twórczych działań!

• Zagrożenia-napoje energetyczne i e-papierosy

• 24.01.2024r. gościliśmy Pana Marcina Szyposzyńskiego z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Końskich. Jego prelekcja o zagrożeniach związanych z napojami energetycznymi i e-papierosami poruszyła uczniów. Warto zaznaczyć, że uczniowie aktywnie uczestniczyli, zadając liczne pytania i wyrażając swoje spostrzeżenia. Po prezentacji odbyła się dyskusja, w której młodzież podzieliła się swoimi pomysłami na propagowanie zdrowego stylu życia w szkole. To wydarzenie nie tylko dostarczyło wiedzy, ale także zainspirowało uczniów do podejmowania działań na rzecz swojego zdrowia