• Obchody Święta Niepodległości

• Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.

Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich.

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

Nasza szkoła aktywnie włączył się w obchody tego święta.

10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy IV przybliżyli społeczności szkolnej historie niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości.

Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile.

Na koniec wystąpili uczniowie klasy pierwszej.

Szkoła włączyła się w akcję Szkoła do Hymnu, śpiewając wspólnie hymn Polski.

Pan rady Jan Grot był naszym gościem specjalnym podczas uroczystości.

Akademia została przygotowana przez pana Dariusza Sokołowskiego i panią Edytę Stępień.

#szkoladohymnu, #szkoładohymnu

• „Szkoła do hymnu”

• „Szkoła do hymnu” 2023 – zapraszamy do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. W tym roku będzie to piątek, 10 listopada o godzinie 11.00

• Dzień Postaci z Bajek

• 6 listopada obchodziliśmy w naszej szkole niesamowity Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek !

Uczniowie i nauczyciele przebrali się za swoje ulubione postacie z kreskówek i baśni. Widzieliśmy księżniczki, superbohaterów, piratów i wiele innych fantastycznych postaci. To był dzień pełen zabawy, kreatywności i uśmiechów na twarzach.

Dodatkowo uczestniczyliśmy we wspólnym oglądaniu bajek, nie zabrakło oczywiści wśród kinowej atmosfery chrupiącego popcornu.

To doskonały sposób na budowanie więzi wśród uczniów i uczczenie magicznych światów bajek.

• Ślubowanie klasy I

• Dnia 26 października 2023r.

17 uczniów stało się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Pomykowie .

Zanim jednak nastąpił ten ważny w życiu każdego pierwszaka moment , uczniowie z kl I zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym ,przygotowanym przez wychowawcę Edytę Stępień.

Wykazali się niezwykłymi zdolnościami tanecznymi oraz recytatorskim.

W dalszej części uroczystości złożyli uroczyste ślubowanie.

Dyrektor szkoły H.Wachowicz dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.

Z okazji tej uroczystości wychowawczyni wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy ,a rodzice rożki ze słodyczami.

Następnie uczniowie wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów.

Na uroczystości obecni byli rodzice,naczelnik edukacji Krystyna Milczarek ,radny Jan Grot ,ksiądz Mariusz Turczyk oraz nauczyciele ,obsługa i uczniowie naszej szkoły.

Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.

• "Lekki plecak mamy,bo o swoje kręgosłupy dbamy”

• W dniu 6-go października w szkole zorganizowany został piknik pod hasłem

,,Lekki plecak mamy,bo o swoje kręgosłupy dbamy”.

Środki zebrane od sponsorów oraz na pikniku pozwolą nam na zakup metalowych szafek dla każdego ucznia.

Zebraliśmy 16 515 zł.

Dziękujemy rodzicom,sponsorom oraz gosciom przybyłym na piknik za wsparcie i okazaną pomoc.

Zabawa była cudowna

• #szkołapamięta

• Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych, porządkujemy groby i zapalamy znicze.

Wspominamy zarówno naszych bliskich jak i tych, którzy zapisali się w historii tej ogólnonarodowej i lokalnej.

Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Naszą szkoła włączyła się do akcji MEN "Szkoła pamięta,, której celem jest zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach. W ramach tego projektu uczniowie zapoznali się z przygotowaną gazetką upamiętniającą 9 bohaterów najbardziej ,, Zasłużonych dla Ziemi Koneckiej,,.

W dniach 23 i 24 października chętni uczniowie z klasy IV, V i VII przybliżył społeczności szkolnej biografie prezentowanych bohaterów. Koordynatorem była p. Maria Gilewska

#szkolapamieta, #szkołapamięta

• #DzieńKundelka

• W środę, 25 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kundelka ! To dzień, w którym troszczymy się o bezdomne psiaki. W ramach obchodów organizujemy zbiórkę karmy dla potrzebujących zwierzaków. To nie tylko akcja dobroczynna, to także okazja do uczenia młodszych pokoleń o empatii i opiece nad bezdomnymi zwierzętami. Każdy gest ma znaczenie, a Dzień Kundelka przypomina nam, że każdy pies zasługuje na miłość i dom. #DzieńKundelka