Zakończenie roku szkolnego - 23 czerwca 2023r.

8.15 - msza święta
            w kościele parafialnym w Pomykowie

9.00 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej.

• Bezpieczne wakacje

• Zbliżają się wakacje, dlatego naszą szkołę odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich mł. asp. Monika Zamachowska i starszy sierżant Bartłomiej Polewczyk, aby przypomnieć uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku.

Wszyscy utrwalili sobie zasady poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię;

zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych;

jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem oraz jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców;

jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji.

Dziękujemy za tak cenną lekcję.

• Ćwiczenia ewakuacji

• W dniu dzisiejszym uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły usłyszeli w trakcie swoich zajęć sygnał trzech dzwonków, co jest przyjętym znakiem dźwiękowym zagrożenia, które wymaga natychmiastowego opuszczenia budynku.

Na szczęście, nie działo się nic złego, a wszyscy przebywający w tym momencie w szkole mieli okazję sprawdzić w praktyce znajomość procedur dotyczących bezpieczeństwa podczas próbnej ewakuacji.

Wyniki próby ewakuacyjnej pokazują, że uczniowie oraz kadra pracownicza prawidłowo reagują podczas sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

Co roku, w ostatnich tygodniach nauki praktykowana jest próbna ewakuacja szkoły.

• Wycieczka do Krakowa

• Uczniowie klasy 8,6 i 4 w dniu 5 czerwca wyjechali na wycieczkę do Krakowa, gdzie zwiedzali z przewodnikiem najsłynniejszą i najczęściej uczęszczaną trasę turystyczną,, Drogę Królewską,,

Wędrówkę rozpoczęliśmy od wizyty u,, Smoka Wawelskiego,, następnie przeszliśmy do Katedry Wawelskiej, gdzie znajdują się Groby, oraz Krypty Królewskie i Zasłużonych Polaków, Krypta Pary Prezydenckiej, Dzwon Zygmunta. Później przeszliśmy na Dziedziniec Arkadowy na którym p. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o historii Zamku Królewskiego, a my mogliśmy odpocząć. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy Drogą Królewską że Wzgórza Wawelskiego malowniczą ulicą Kanoniczną. Po drodze podziwialiśmy 2 kościoły, romański z XIw. św. Andrzeja i XVII w. barokowy św. Piotra i Pawła, po czym ulicą Grodzką powędrowaliśmy do centrum miasta, obszernego placu zwanego Rynkiem Krakowskim, jednego z największych średniowiecznych placów Europy. Na Rynku mijamy Sukiennice i docieramy do najstarszego kościoła parafialnego miasta p. w. Najświętszej Mari Panny zwanego Kościołem Mariackim. Z okienka wieży wyższej tego kościoła rozlega się w godzinnych odstępach melodia zwana Hejnałem Krakowskim. Weszliśmy do środka kościoła w którym mogliśmy podziwiać wielki ołtarz wybitnego Mistrza późnego gotyku Wita Stwosza z Norymbergi.

Następnie po posiłku i zaopatrzeniu się w pamiątki ruszyliśmy nad Wisłę, gdzie czekał na nas rejs. Z perspektywy rzeki Wisły moglibyśmy zapoznać się z zabytkami Krakowa.

Piękne wspomnienia pozostaną. Oto krótka relacja.