• Egzamin ósmoklasisty na horyzoncie - zapraszamy do wspólnej nauki!

• Egzaminy ósmoklasisty zbliżają się wielkimi krokami, startując już 23 maja. To ostatnie dni, aby skorzystać z naszych próbnych arkuszy i przygotować się do tego istotnego wydarzenia. Przygotowaliśmy dla Was 34 arkusze z języka polskiego i matematyki, przy współpracy z profesjonalnymi egzaminatorami.

Próbne egzaminy ósmoklasisty prezentują zróżnicowane formy pytań, włączając w to pytania otwarte i zamknięte, co daje uczniom możliwość pełnego przygotowania do rzeczywistego egzaminu. Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące próbnego egzaminu ósmoklasisty są do znalezienia na naszej stronie internetowej: https://dyktanda.pl/egzamin-osmoklasisty/.

Poniżej znajduje się link do dysku Google, na którym udostępnione są grafiki do dowolnego wykorzystania przy tej publikacji: https://drive.google.com/drive/folders/1qH7AdO5opVragfS11ExbHE312O8L2Syi

Gorąco przypominamy, że na platformach Dyktanda.pl i Mathematics.live wciąż można skorzystać z bezpłatnych próbnych egzaminów ósmoklasisty dla wszystkich zainteresowanych uczniów ósmej klasy!

Korzystając z próbnych egzaminów, zdobędziecie pewność siebie i zmniejszycie poziom stresu podczas rzeczywistego egzaminu. Gorąco namawiamy do skorzystania z tej możliwości!

• Dzień Patrona

• Dzień Patrona w naszej szkole jest zawsze celebrowany podniośle. W tym roku również przebiegał uroczyście, choć różnorodnie. Połączony z ogłoszeniem wyników konkursu plastycznego pt. "Portret Hubala" dla wszystkich przedszkoli oraz klas I-III w całej gminie, sprawił, że przybyło do nas kilkoro dzieci-laureatów wraz z opiekunami i dyrektorami placówek. Oprócz pięknego spektaklu w wykonaniu uczniów oraz absolwentów (Jagoda Szczegielniak i Alicja Woldańska) naszej szkoły, zaproszeni goście, między innymi, Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, zastępca burmistrza Krzysztof Jasiński, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Słoka, radny Jan Grot, ks. Mariusz Turczyk, pani Barbara Cieplińska oraz panie z KGW „Pod Dębami” oraz kombatanci mogli podziwiać wystawę malarstwa p. Elżbiety Dudy, oczywiście dotyczącą wydarzeń z życia Hubala, oraz wystawę „Mjr Henryk Dobrzański Hubal 1897 – 1940” z Muzeum Niepodległości w Warszawie. Zwieńczeniem tej pięknej celebry był festyn na placu szkolnym. Można było obejrzeć pokaz musztry w wykonaniu uczniów Zakładu Doskonalenia Zawodowego Szkoły w Końskich oraz skosztować słodkiego poczęstunku. Ciasta przygotowali rodzice oraz panie z KGW. Atrakcją dla dzieci był zamek dmuchany, klocki, wata cukrowa, bańki mydlane oraz malowanie twarzy i mini salon fryzjerski przygotowany przez uczniów ZSP nr 2 w Końskich. Całą imprezę opracowały i poprowadziły panie: @Magdalena Kwiatkowskwa, @Magdalena Wilk oraz @Izabela Majer-Wąsik. Mimo że zginął 83 lata temu, to odnieśliśmy wrażenie, że jest i czuwa wśród nas: nasz patron: Major Henryk Dobrzański "Hubal".

• "Portret Hubala"-konkurs plastyczny

• Podczas obchodów Dnia Patrona, wręczone zostały również nagrody dla laureatów konkursu plastycznego pod nazwą "Portret Hubala". Konkurs przeznaczony był dla przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 z terenu naszej Gminy. Do konkursu zgłosiło się aż 84 uczniów i przedszkolaków! Dziękujemy bardzo za udział w naszym konkursie.

Jury w składzie: Pani Kamila Dobrowolska (instruktorka zajęć plastycznych w Koneckim Centrum Kultury), pan Dariusz Kowalczyk (dyrektor Biblioteki Publicznej w Końskich) oraz pan Piotr Salata (dyrektor Koneckiego Centrum Kultury) przyznało następujące nagrody:

KATEGORIA PRZEDSZKOLE

I MIEJSCE: Jakub Borkowski– Przedszkole Nr 2 w Końskich

II MIEJSCE: Michalina Borkowska – Przedszkole Nr 2 w Końskich

III MIEJSCE: Antoni Kowalczyk – Nowe Przedszkole w Pomykowie przy ZPO w Pomykowie

WYRÓŻNIENIE: Lucyna Juszyńska Nowe Przedszkole w Pomykowie przy ZPO w Pomykowie

WYRÓŻNIENIE: Oskar Ryba – Przedszkole w Rogowie przy ZPO w Rogowie

WYRÓŻNIENIE: Hana Stanisławska– Przedszkole Nr 2 w Końskich

KATEGORIA KLASY I – III

I MIEJSCE: Jan Gąszcz – ZPO w Rogowie – klasa 2

II MIEJSCE: Zofia Kołba – ZPO w Stadnickiej Woli – klasa 2

III MIEJSCE: Gabriela Wilk- Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich – klasa 1

WYRÓŻNIENIE: Nikodem Kiepas - ZPO w Rogowie

WYRÓŻNIENIE: Wojciech Brzechwa – Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich

WYRÓŻNIENIE: Filip Trojanowski - ZPO w Pomykowie – klasa 1

Serdecznie gratulujemy!

• Konstytucja 3 Maja

• Wielkie święto narodowe, radosne i ciepłe, jakim jest rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja zostało uhonorowane również w naszej szkole.

Oto uczniowie kl. IV i V przypomnieli o wydarzeniach z końca XVIII w.

Trudno oprzeć się wzruszeniu, kiedy król Polski składa narodowi przysięgę.

Zobaczcie sami.

• Pamiętamy o tych, którzy polegli za ojczyznę.

• Co roku pod koniec kwietnia pamiętamy o tych, którzy polegli za ojczyznę.

W Alei Katyńskiej składamy wiązanki i zapalamy znicze. Ale najwięcej uwagi poświęcamy pamięci naszego patrona Majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala".

W niedzielę, 30 kwietnia w rocznicę śmierci majora zebraliśmy się w Końskich pod jego pomnikiem, aby oddać hołd temu znakomitemu przywódcy. Wraz z włodarzami miasta, przedstawicielami rady miejskiej oraz kombatantami złożyliśmy wiązanki i zapaliliśny znicze. A była nas spora grupa: przedszkolaki, uczniowie szkoły, nauczyciele (niektórzy ze swoimi dziećmi i wnukami) oraz rodzice.