• Laboratoria Przyszłości-grudzień

• Na zajęciach z plastyki uczniowie klasy V i VI w dniu 12 grudnia przygotowywali ozdoby i dekoracje bożonarodzeniowe. Prace te wykonywali z miedzianego drucika, na który nawlekali ozdobne koraliki. Elementy łączyli za pomocą stacji lutowniczych otrzymanych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

#Laboratoria Przyszłości

• Mikołajki

• Wizyta świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień - 6 grudnia. Wszystkie dzieci tego dnia z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszej szkoły i zaczął odwiedzać dzieci w klasach. Mikołaj chętnie rozmawiał z naszymi uczniami. Wręczając prezenty nie szczędził ciepłych słów pod adresem dzieci. Uczniowie robili sobie z Mikołajem wspólne pamiątkowe zdjęcia. Mikołaj życzył dzieciom wiele radości i dużo dobrych ocen.

• Andrzejki w szkole

• Aby tradycji stało się zadość, uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z nauczycielami ( Edytą Stępień i Magdaleną Kwiatkowską) przygotowali zabawę andrzejkową. Sala gimnastyczna została specjalnie przystrojona balonami, uczennice przygotowały wróżby ( dziękujemy uczennicom Idze, Adriannie, Marysi, Paulinie, Julii, Andżelice, Samancie, Zuzi). Dyskotekę rozświetlały kolorowe kule i światła dyskotekowe (dziękujemy panu Adrianowi Kwiatkowskiemu za udostępnienie i montaż świateł).

Dzieci bawiły się przy dźwiękach najnowszych przebojów, za obsługę muzyczną dziękujemy uczniom z klasy VIII Kacprowi i Grzegorzowi, zabawa była przednia i z niecierpliwością wszyscy czekają na następną dyskotekę.

Podczas przygotowania dekoracji na dyskotekę, na sali powstała foto-ścianka, do robienia profesjonalnych zdjęć został wykorzystany aparat fotograficzny Sony i lampy z projektu #LaboratoriaPrzyszlosci.

• Świetlica z Photonem-Laboratoria Przyszłości-listopad

• Zajęcia świetlicowe

Wczorajsze zajęcia z Photonem tak zainteresowały uczniów, że dzisiaj t.j. 30 listopada również ćwiczyliśmy programowanie. Dzieci tworzyły proste sytuacje lub historyjki według pomysłów własnych i pomysłów opracowanych wspólnie z innymi uczniami- pojedyncze polecenia, a także ich sekwencje sterujące obiektem na ekranie komputera. Później testowaliśmy swoje programy, obserwując zachowanie robota na macie edukacyjnej. Zajęcia odbyły się z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

• Zajęcia świetlicowe z Photonem-Laboratoria Przyszłości-listopad

• Zajęcia świetlicowe

Pracując z robotem Photon, uczniowie poznają, czym jest sztuczna inteligencja, jak działa i jak ją tworzyć. Poznają podstawy programowania i rozwijają umiejętności kodowania, programując robota. Na porannych zajęciach świetlicowych 29 listopada uczniowie mieli okazję poznać Photona i wykorzystać wcześniej poznane elementy kodowania. Robot wykonywał zadane przez dzieci instrukcje, które zamiast śledzić na ekranie komputera mogli zobaczyć w rzeczywistości. Dzieci były bardzo zainteresowane i kreatywne. Sprawiło to wszystkim wiele  radości.