• Procedury obowiązujące w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie w związku z nauczaniem zdalnym od 31 stycznia 2022 r.

          • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

            prosimy o zapoznanie się z poniższymi procedurami.

            Procedury obowiązujące w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie w związku z nauczaniem zdalnym od 31 stycznia 2022 r.

            Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki w dniach 27 stycznia 2022 – 27 lutego 2022 ograniczone zostało funkcjonowanie klas V-VIII publicznych szkół podstawowych.

            1. Od 31 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. dla uczniów klas V-VIII w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie prowadzona jest nauka zdalna za pomocą aplikacji Teams w programie Microsoft Office 365. Wszystkie zajęcia odbywają się zgodnie z planem.

            2. Uczniowie klas I – IV odbywają zajęcia w formie stacjonarnej.

            3. Świetlica dla uczniów klas I - IV pracuje zgodnie z harmonogramem.

            4. Zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze odbywają się w bezpośrednim kontakcie z uczniem.

            5. Uczniowie klas VIII mogą uczestniczyć w konsultacjach z nauczycielami przedmiotów egzaminacyjnych. Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsze ustalenie z nauczycielem terminu spotkania.

            6. W dalszym ciągu na terenie szkoły obowiązuje reżim sanitarny – dezynfekcja, dystans, maseczki.

            Z poważaniem

            Dyrektor ZPO Pomyków Halina Wachowicz

          • Nauka zdalna do 27 lutego 2022 roku

          • Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII
            i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. Zdalnie pracować będą również placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie.

            Przedłużający się okres trwania pandemii COVID-19 powoduje konieczność przygotowania szczególnych rozwiązań, które umożliwią realizację przez szkoły ich zadań statutowych. Z uwagi na rosnącą w ostatnich dniach liczbę zachorowań, konieczne jest czasowe ograniczenie nauki stacjonarnej. Bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022.

             

            Konsultacje dla uczniów przygotowujących się do tegorocznych egzaminów ósmoklasisty i maturalnego.

            Pozostawiono możliwość zorganizowania konsultacji na terenie szkoły dla uczniów przygotowujących się do egzaminu odpowiednio ósmoklasisty, czy maturalnego. Dyrektor szkoły może zapewnić w szkole konsultacje indywidualne lub grupowe
            z nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne z przedmiotów, z których uczeń przystępuje odpowiednio do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego. Korzystanie z konsultacji przez uczniów jest dobrowolne. Organizacja tych konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły.

            Uczeń przygotowujący się do egzaminu odpowiednio ósmoklasisty lub maturalnego powinien mieć możliwość wyjaśnienia trudnych kwestii, usystematyzowania materiału czy rozmowy z nauczycielem. Dodatkowo, w ramach konsultacji, dyrektor szkoły może zorganizować w szkole testy sprawdzające poziom przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego.

            Olimpiady, konkursy i turnieje

            Za zgodą dyrektora szkoły, centrum lub placówki uczniowie mogą brać udział w trybie stacjonarnym w konkursach, olimpiadach i turniejach przeprowadzanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 oraz art. 22 ust 6 ustawy z dnia 7 września 1991 r.
            o systemie oświaty.

            Rozporządzenie wchodzi w życie 27 stycznia 2022 r.

            Podstawa prawna

            Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Projekt skierowany do publikacji w Dzienniku Ustaw.

            Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki

          • Korzystanie z basenu w okresie ferii zimowych

          • W OKRESIE FERII ZIMOWYCH      

            17.01. 2022 r. - 30.01.2022 r.

            od poniedziałku do piątku w godz. 1000- 1700

            Bezpłatne korzystanie z basenu (dla uczniów Szkół Podstawowych Gminy Końskie).

            Wejście za okazaniem legitymacji szkolnej.

            Uwaga!!!

            W związku ze zmianą regulaminu Pływalni, samodzielnie z basenu mogą korzystać dzieci i młodzież, które mają ukończone 13 lat, natomiast dzieci młodsze korzystają z basenu pod opieką pełnoletniego opiekuna, który jest obowiązany zakupić bilet wstępu na basen i być klientem Pływalni.

          • Bezpieczny powrót do nauki w trybie stacjonarnym

          • Szanowni Rodzice, przekazujemy Państwu rekomendacje Ministra Edukacji i Nauki.

            "Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna się  odbywać w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa (komunikat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/powrot-uczniow-do-nauki-stacjonarnej-od-10-stycznia-2022-r ).

            Zapewnienie bezpieczeństwa – przy optymalnych warunkach nauki – oraz dbałość o zdrowie, w tym zdrowie psychiczne, to priorytetowe cele zarówno Ministra Edukacji i Nauki, jak i całego środowiska oświatowego. Aby nauka w trybie stacjonarnym, mimo stanu epidemii, trwała jak najdłużej, zachęcamy i rekomendujemy, aby we wszystkich szkołach i placówkach zintensyfikowano działania w obszarze bezpieczeństwa sanitarnego. Są one niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa nauczycieli, uczniów i ich rodzin. 

            Istotny wpływ na spowolnienie rozprzestrzeniania się choroby spowodowanej kolejnymi mutacjami koronawirusa ma:

            · przestrzeganie aktualnych przepisów prawa dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów;

            · stosowanie się do Wytycznych MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych;

            ·  aktualizacja i upowszechnienie wśród uczniów i rodziców wewnętrznego regulaminu lub procedur funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, z uwzględnieniem specyfiki placówki, w tym realizacji zajęć pozalekcyjnych.

            Przypominamy, że należy zapewnić taką organizację pracy szkoły, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych, a także ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły. Dyrektor szkoły powinien wprowadzić obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu, a uczniowie powinni ten obowiązek respektować. W najbliższym czasie kolejny raz szkoły zostaną zaopatrzone w środki ochrony indywidualnej. 

            Obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej (do odwołania)został uregulowany w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r. poz. 861, z późn. zm.) https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20210000861/O/D20210861.pdf

            Zalecamy korzystanie z obowiązujących rekomendacji dotyczących bezpieczeństwa i przypominamy o kontynuowaniu upowszechniania informacji o szczepieniach (zarówno dla pracowników szkół, jak i uczniów) jako najbardziej skutecznej formie przeciwdziałania COVID-19. Działania o charakterze edukacyjnym dotyczące promowania zdrowia, aktywności fizycznej i roli szczepień w codziennym życiu powinny być obecnie stałym elementem pracy szkoły. 

            Więcej informacji dostępnych jest na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/bezpieczenstwo.

            Przypominamy i zachęcamy nauczycieli wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i ponadpodstawowych do korzystania z materiałów edukacyjnych dotyczących szczepień

            https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-dzieci-powyzej-5-roku-zycia--scenariusze-zajec-dla-nauczycieli-wychowania-przedszkolnego2 

            https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia--materialy-informacyjne

            https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/informacje-o-szczepieniach-przeciw-covid-19 

            W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości w zakresie szczepień dzieci i młodzieży  dyrektorzy oraz rodzice więcej informacji mogą znaleźć na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.

            Z wyrazami szacunku

            Departament Wychowania i Edukacji Włączającej Ministerstwa Edukacji i Nauki"

             

          • Wspólne kolędowanie

          • Święta to czas, kiedy Bóg się rodzi, kiedy moc truchleje...

             

            17 grudnia wszyscy zasiedliśmy do wspólnego śpiewania kolęd, oraz uczniowie klasy siódmej przybliżyli nam nasze polskie tradycje wigilijne i bożonarodzeniowe.

             

          • Prezentacja drukarki 3D oraz technologii druku trójwymiarowego

          • W naszej szkole 13 grudnia odbyła się prezentacja drukarki 3D oraz technologii druku trójwymiarowego.

            Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, w jaki sposób wykonać projekt przeznaczony do druku 3D, jakich materiałów eksploatacyjnych użyć, aby otrzymać zaprojektowany obiekt, jakie są praktyczne zastosowania drukarek 3D. Prezentacja z wykorzystaniem własnej drukarki 3D została przeprowadzona przez pana Bartka Bocheńskiego. Za przeprowadzenie ciekawego spotkania z uczniami składamy serdeczne podziękowania.

          • Mikołajkowe warsztaty

          • Dnia 9 grudnia w klasie II odbyły się warsztaty mydlarskie zorganizowane przez rodziców z okazji „Mikołajek". Była to niecodzienna okazja, aby własnoręcznie wykonać pachnące i idealne do kąpieli mydło. Dzieci samodzielnie wybierają kształty, dekorują ozdobami, nadają mydełkom niepowtarzalny zapach i kolor. Natomiast w klasie trzeciej odbyły się warsztaty świecowe. Zajęcia rozbudzają dziecięcą wyobraźnię oraz zmuszają do kreatywnego myślenia. Własnoręcznie stworzona świeca żelowa jest źródłem niemałej satysfakcji. Warsztaty przeprowadzili Izabela i Maciej Prawda właściciele „Groty„ w Końskich.

             

          • Warsztaty kulinarne

          • 08.12.2021 r. sala gimnastyczna zamieniła się w arenę zmagań gastronomicznych.

            Warsztaty kulinarne "Ekipa Chrumasa gotuje" (w ramach #Programdlaszkol, #EkipaChrumasaGotuje) pod czułym okiem koleżanek Edyty Stępień i Magdaleny Kwiatkowskiej zdominowały dzisiejsze zajęcia. Uczniowie wszystkich klas wraz ze swymi wychowawcami przygotowali zestawy dań w oparciu o zdrową żywność.

            Wśród specjałów znalazły się soki warzywne i owocowe, sałatka owocowa, koktajle, pudding jaglany, gofry oraz zupa dyniowa. Dodatkowym atutem były również stroje uczestników (każda klasa zaprezentowała odmienny image).

            Nie zabrakło rodziców, którzy wspierali swoje pociechy z klas młodszych.

            Do akcji włączyła się również pedagog Izabela Majer-Wąsik, która wraz z dziećmi tworzyła m.in. piramidę żywienia. Prawdziwą niespodzianką była obecność pani Magdy Gessler (w tej roli Urszula Jasińska), która degustowała wszystkie potrawy i we właściwy sobie sposób komentowała zmagania uczestników.

            Jury w składzie: Halina Wachowicz, Dariusz Sokołowski oraz nasza Magdalena Gessler wyłoniło zwycięzcę. Zostali nimi wszyscy uczniowie. Potrawy były tak smaczne i pomysłowo zaserwowane, że trudno było wskazać jednego lidera. To był bardzo dobry dzień.

          • Konkurs "Fizyka w życiu codziennym"

          • Szkoła Podstawowa im. Majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Pomykowie ogłasza konkurs na najlepszą fotografię przedstawiającą FIZYKĘ W ŻYCIU CODZIENNYM – edycja zimowa. Konkurs ma na celu zachęcić młodzież do obserwowania otaczającej nas przyrody i poznaniu zasad jej funkcjonowania. Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie zdjęcia (zdjęć), przedstawiających dowolnie wybrane zjawiska fizyczne, które możemy obserwować tylko zimą. Konkurs uzyskał Honorowy Patronat Burmistrza Miasta i Gminy Końskie. Więcej szczegółów znajdziecie w Regulaminie.

            REGULAMIN.pdf

            Zalacznik_nr_1.pdf



          • Dni Honorowych Dawców Krwi

          • 22 – 26 listopada obchodziliśmy Dni Honorowych Dawców Krwi

            Dzieci klas młodszych zostały wprowadzone w ten ważny temat przez panie wychowawczynie.

            W ciągu kilku spotkań odbyły się pogadanki, prelekcja prowadzona przez honorowego dawce krwi z Końskich, oraz występ naszych uczniów.

            Przy tej okazji został przeprowadzony szkolny konkurs plastyczny pt.: „KREW DAREM ŻYCIA”, który skierowany był do uczniów naszej szkoły. Konkurs został przeprowadzony przez Szkolne Koło PCK. Głównym celem konkursu było promowanie idei Honorowego Krwiodawstwa.

            Komisja konkursowa w składzie: dyrektor Halina Wachowicz, Izabela Majer-Wąsik, Barbara Batóg, wyłoniła następujących zwycięzców :

            I miejsce: Natalia Czarnota

            II miejsce: Ida Głowacka

            III miejsce: Iga Młodawska

            Wyróżnienie: Antonina Charemska