• "Wierszowisko"

• Na zaproszenie przedszkolaków uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w zajęciach teatralnych pod nazwą "Wierszowisko". Aby przybliżyć przedszkolakom świat teatru uczniowie przygotowali małe formy teatralne. Młodzi recytatorzy przedstawili  wiersze Jana Brzechwy, Julia Tuwima i innych poetów. W podziękowaniu za piękne występy były gorące brawa oraz  słodki poczęstunek.

• Tydzień Kultury Języka Polskiego

• W dniach od 14 do 18 marca mogliśmy uczestniczyć w zajęciach w ramach XXX Tygodnia Kultury Języka Polskiego. Poświęcony był znakomitej polskiej pisarce i poetce, Marii Konopnickiej. Uczniowie klasy 8 oraz uczennica kl. 3 codziennie przybliżały nam postać tej niedocenionej w dzisiejszych czasach autorki. I pomyśleć, że kiedyś wszyscy znali jej utwory?! W związku z tym pojawiły się w szkole krasnoludki z sierotką Marysią. Byl również Stefek Burczymucha. Wysłuchaliśmy fragmentu noweli "Nasza szkapa" oraz przepięknej pieśni "Rota". Obejrzeliśmy wystawę i prezentację multimedialną poświęconą autorce. Autorce wrażliwej na krzywdę społeczną, współczującej biedocie, broniącej praw dziecka. Zachęcamy do przeczytania wiersza "Przed sądem", kończącego się słowami: "Pójdź dziecię! Ja Cię uczyć każę".

• HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2022

• HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2022.

DOSTOSOWANIA

HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

TERMIN GŁÓWNY:

1. język polski –24 maja 2022 r. (wtorek) – godz. 9:00;czas pracy 120minut (dostosowania do 180minut);

2. matematyka – 25 maja 2022 r. ( środa) – godz. 9.00;czas pracy 100 minut ( dostosowania 150 minut);

3. język angielski – 26 maja 2022 r. (czwartek) – godz.9:00;czas pracy 90 minut (dostosowania do 135 minut).

Termin dodatkowy:

1. język polski –13 czerwca 2022 r. (poniedziałek) – godz. 9:00;

2. matematyka –14 czerwca 2022 r.(wtorek) – godz. 9:00;

3. język obcy nowożytny –15 czerwca 2022 r.(środa) – godz. 9:00.

Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty: 1 lipca 2022 r. Termin przekazania szkołom wyników, zaświadczeń i informacji: do 7 lipca 2022 r. Termin wydania zdającym zaświadczeń oraz informacji: 8 lipca 2022 r.

CZAS TRWANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY Z POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW

język polski - arkusz standardowy O100 - 120 minut, przedłużenie czasu do 180 minut

matematyka - arkusz standardowy O100 -100 minut, przedłużenie czasu do 150 minut

język obcy nowożytny - arkusz standardowy O100 - 90 minut, przedłużenie czasu do 135 minut

więcej informacji na stronie OKE

• "Tropem Wilczym"

• 6 marca 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Wydarzenie to jest organizowane w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorem biegu jest Urząd Miasta i Gminy w Końskich przy współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja w Warszawie. Jakub Szukalski, Aleksandra Sak, Kacper Głowacki, Szymon Słoka, Wiktor Słoka wraz z opiekunem Dariuszem Sokołowskim dzielnie nas reprezentowali. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, koszulkę, dyplom oraz posilił się słodkim poczęstunkiem.

• Rekolekcje Wielkopostne

• Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele,

Rekolekcje Wielkopostne w ZPO w Pomykowie odbędą się w dniach 28-29-30 marca 2022 r.

W wyżej wymienionych dniach uczniowie przychodzą do szkoły i uczą się według stałego planu lekcji. Na czas rekolekcji dzieci przechodzą do kościoła pod opieką nauczycieli, którzy mają w danym czasie lekcje.

Rekolekcje w kościele:

- klasa V, VII, VIII - od godz. 9.00 do godz. 10.30, (następnie powrót na zajęcia w szkole)

-klasa II, III,IV - od godz. 10.30 do godz. 12.00;( następnie powrót na zajęcia w szkole).

Świetlica czynna bez zmian.

Z poważaniem dyrektor ZPO w Pomykowie

Halina Wachowicz

• Pomoc dla Ukrainy

• Drodzy rodzice, kochane dzieci kierujemy w Waszą stronę ogromne podziękowania.(Pisząc to jesteśmy pełni wzruszenia). Pokazaliście, że nie jesteście obojętni na ludzką krzywdę. Bardzo, bardzo dziękujemy. Dziękujemy Przedszkole Pomyków i ich cudownym rodzicom. Wasze kolejne dary zostały dzisiaj wywiezione do Hufca w Końskich, gdzie zostaną przekazane dalej. Ale...prosimy nadal Was o pomoc. Oto potrzebne rzeczy:

eduresized_lista_produktow.png

• Dla Ukrainy

• Kochani!

Dziękujemy za błyskawiczną reakcję. Nasze dary już jutro trafią do rąk uchodźców z Ukrainy. Są oni kwaterowani m.in. w ośrodkach na Sielpi. Ich liczba rośnie. Oto kolejna odsłona naszej pomocy' tym razem potrzebne są artykuły dziecięce typu:pieluchy jednorazowe,jedzenie dla dzieci w słoiczkach,tubki owocowe,środki pielęgnacyjne (zasypki, kremy na odparzenia, chusteczki nawilżane, olejki, szampony, mydełka, żele do kąpieli). Dodatkowo leki dla dzieci przeciwgorączkowe, przeciw przeziębieniowe, dostępne w aptekach.Zbiórka potrwa do piątku, 4 marca. Oprócz tego potrzebne są artykuły żywnościowe sypkie: makaron, kasza i ryż w torebkach. Przypominamy, że cały czas można wpłacać kwoty na konto: 95116022020000000249877981 pod adresem: PCK Kielce: Świętokrzyski Oddział Okręgowy PCK, Sienkiewicza 68.

W tytule Dla Ukrainy.

• Kochać, lubić, szanować

14 lutego 2022

Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. Tego dnia ludzie obdarowują się kartkami, słodkościami i kwiatami wyznając sobie uczucia.

Ten radosny i magiczny dzień postanowili uczcić uczniowie naszej szkoły.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zadbali o to aby w tym szczególnym dniu, wszyscy nasi uczniowie i nauczyciele poczuli się wyjątkowo. Wszyscy otrzymali za pomocą poczty walentynkowej kartki z wyrazami sympatii od swoich adoratorów. W tym dniu wszyscy uczniowie stali się „walentynkami” okazywali sobie wzajemną życzliwość, przyjaźń oraz bezinteresowną pomoc. Dla tych uczniów, którzy przebywają na lekcjach zdalnych przesyłamy moc uścisków i pozdrowień , pamiętamy o Was.