• Ważna informacja!

• Wszyscy wiemy, że w mijającym roku szkolnym nie było w naszej placówce I klasy. Wiele jednak wskazuje, że utworzy się II klasa.

W związku z zainteresowaniem rodziców istnieją realne szanse, aby od września 2022 r., czyli od nowego już roku szkolnego taki oddział powstał.

Chętnych zapraszamy do sekretariatu szkoły.

Można również kontaktować się telefonicznie pod numerem 41 372 2970. Dodatkowych informacji udzieli również personel przedszkola.

Zapraszamy do naszej szkoły. Udowodniliśmy, że warto!

• Dzień Dziecka

• Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są konkursy i zabawy oraz dostaje się słodycze.

W naszej szkole rozpoczął się od wspólnego apelu, podczas którego pani dyrektor Halina Wachowicz złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia i zapoznała uczestników z programem dziecięcego święta.

Pan Dariusz Sokołowski i wychowawcy klas stanęli na wysokości zadania i zorganizowali wiele ciekawych gier i zabaw, w których uczniowie mogli ze sobą rywalizować.

Serdeczne podziękowania składamy przewodniczącemu Rady Miejskiej w Końskich pana Piotra Słoki i radnego Rady Miejskiej pana Jana Grota za słodycze dla naszych dzieci.

• Ciekawy księgozbiór

• W poniedziałek, 30 mają otrzymaliśmy niezwykły prezent. Anonimowy darczyńca z miejscowości Czerwony Most przekazał swoją prywatną kolekcję książek, aby wzbogacić szkolną bibliotekę . Spory księgozbiór spotkał się z zainteresowaniem ze strony uczniów.

Dziękujemy ofiarodawcy za szczodrość.

• Skarby morskich głębin

• Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać skarby morskich głębin oraz przyjrzeć się z bliska stworzeniom, które żyją w morzach i ocenach. Wszystko to, za sprawą ciekawej wystawy połączonej z prelekcją.

Jak wygląda najmniejszy rekin świata?

Co można zrobić z pereł ?

Jak duże mogą być muszle?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, uczniom dostarczyła wyjątkowa lekcja.

Zajęcia poprowadzili pasjonat Stanisław Jantura wraz z córką, którzy tajemnice mórz i oceanów zgłębiali od dziecka. Uczniom zaprezentowali m. in. muszle, langusty, ryby, prawdziwe perły, a także szczęki rekina.

Pan Stanisław o morzach i ocenach opowiada z olbrzymią pasją i zaangażowaniem. Jak sam przyznaje, mimo że jest to pasja, a dzielenie się tą wiedzą sprawia wielką przyjemność to i niesie ze sobą wiele wyrzeczeń, między innymi finansowych.

Uczniowie byli zachwyceni tak ciekawą i wyjątkową lekcją. Z uwagą i skupieniem wysłuchali wykładu. Mogli również dotknąć niektórych okazów, na przykład zębów ryby piły.