W piątek, 7 września byliśmy uczestnikami akcji „100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski 1918-2018”. Na parkingu przed Miejsko-Gminnym Domem Kultury w Końskich wymieniliśmy surowce wtórne (baterie i puszki aluminiowe) na sadzonki drzew. Młodziutkie drzewka zostały zasadzone na placu szkolnym.
SPOTKANIE Z POLICJANTEM-BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
21 września uczniowie naszej szkoły wysłuchali pogadanki dotyczącej bezpieczeństwa, którą przeprowadził policjant z KPP w Końskich asp. Łukasz Morka. Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego zachowania na drodze, przyswoili sobie treści związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, poruszania się w terenie zabudowanym i poza nim, zarówno pieszo, jak i rowerem. Pan policjant zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przypomniał również o przechodzeniu przez jezdnię w miejscach dozwolonych. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.
ROK SZKOLNY 2018/2019
Przerwa na literaturę
W dniach 5-9 marca w szkole w Pomykowie odbył się XXVI Tydzień Kultury Języka Polskiego
w ramach projektu organizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Nauczycieli w Kielcach pt.: Oracja i czytelnictwo zawsze w modzieCelem działań było uświadomienie roli języka ojczystego w życiu człowieka i narodu
oraz przygotowanie ucznia do świadomego uczestnictwa w kulturze poprzez prezentację różnych form ekspresji kulturalnej.W szkole w Pomykowie w realizację powyższych działań włączyli się wszyscy uczniowie oraz nauczyciele.
W zakresie języka oracji pod hasłem: Przerwa na literaturę codziennie w czasie długiej przerwy nauczyciele czytali bądź recytowali fragmenty utworów z klasyki literatury polskiej. Uczniowie usłyszeli Legendę o świętym Emeryku, Inwokację, Nad Niemnem, Pana Wołodyjowskiego oraz Inkę. Każdego dnia inny belfer prezentował dzieciom literackie ,,perełki". Nauczyciele z pieczołowitością zadbali o stroje, rekwizyty oraz włożyli dużo serca w sztukę krasomówczą. Dzieciom prezentacje spodobały się bardzo i zgodnie stwierdziły, że ,,nie taki polski straszny... "
Natomiast w zakresie języka recytacji pod hasłem: Ele mele dudki- powiem wierszyk krótki uczniowie
z każdej klasy uczestniczyli w minispektaklach w oparciu o znane wiersze z kanonu literatury polskiej. Wszyscy uczestnicy usłyszeli na nowo takie ,,rarytasy" jak: Ptasie plotki, Chory kotek, Stefek Burczymucha, Paweł i Gaweł, Lokomotywa tudzież Dziad i baba. Pomysłów dzieciom nie brakowało zarówno w sposobie recytacji, jak i doborze rekwizytów i strojów.To był intensywny, ale i zarazem fascynujący tydzień z językiem polskim... . A wszystko dzięki pomysłom nauczycieli: Urszuli Jasińskiej (język polski) oraz Barbary Batóg (plastyka).
"Zbiórka makulatury na Misje"
Uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu „Serfuj i szanuj innych w sieci – lepszy Internet zaczyna się od Ciebie”
16 lutego 2018 r. odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu „Serfuj i szanuj innych w sieci – lepszy Internet zaczyna się od Ciebie” pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Częstochowy.
Głównymi celami konkursu było propagowanie zasad bezpieczeństwa i przestrzeganie przed zagrożeniami związanymi z użytkowaniem Internetu, kształtowanie właściwych postaw moralnych oraz promowanie działań na rzecz zapobiegania przemocy wśród dzieci, rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjno-komunikacyjną, a także wzmocnienie wśród uczniów wiary we własne umiejętności i zdolności.
Konkurs polegał na przygotowaniu plakatu w dowolnym programie graficznym na temat zawarty w tytule konkursu. Wpłynęło prawie 100 prac z terenu całego kraju. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach wiekowych: I-III, IV-V i VI-VII.
W kategorii klas IV-V:
- III miejsce – Aleksandra Sak, Szkoła Podstawowa im. Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie, opiekun: Barbara Batóg.
W kategorii klas VI -VII:
- III miejsce – Jakub Kukułka, Szkoła Podstawowa im. Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie, opiekun: Barbara Batóg.
"Idziemy do Was z kolędą"
Idziemy do Was z kolędą- to tytuł naszych rozważań. Pomysł zrodził się z potrzeby chwili.
W czasach naszego dzieciństwa powszechne było wspólne kolędowanie. Okres przepięknych Świąt Bożego Narodzenia skłaniał ludzi do spotkań i śpiewania kolęd. Obecnie zwyczaj ten praktycznie zanikł.
A czas tak szybko leci.... . Dopiero co rozebraliśmy choinki w domach, a już zaczynamy myśleć o przygotowaniach do Wielkiej Nocy. Mili Państwo! Zatrzymajmy się na chwilę, zachowajmy jeszcze choć przez moment magiczne Narodzenie Pańskie, bo to kolejne, które tak szybko nam uciekło.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie