• Egzamin ósmoklasisty- dni wolne od zajęć

• Ze względu na egzamin ósmoklasisty przebiegający w dniach 24.05.2022 r. ,25.05.2022 r., 26.05.2022 r. uczniowie klas II- VII mają dni wolne od zajęć lekcyjnych.

Z poważaniem dyrektor ZPO w Pomykowie

Halina Wachowicz

• XI Tydzień Świadomości Czerniaka "BAW SIĘ DOBRZE! #NIEspieczRAKA"

• Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

• Dzień Patrona

• W dniu 29.04.2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona Majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala''. Zaprezentowany montaż słowno - muzyczny pt. "Ostatni z Kmiciców" przygotowały nauczycielki: Urszula Jasińska oraz Barbara Batóg we współpracy z Edytą Stępień, Magdaleną Kwiatkowską oraz Moniką Jończyk.Była to piękna lekcja historii w wykonaniu uczniów szkoły. Wzruszający spektakl przypomniał‚ sylwetkę naszego patrona, który do końca pozostawał‚ wierny ideałom patriotycznym. Podobną postawę dziś dostrzegamy w działaniach narodu ukraińskiego, który z taką determinacją walczy o wolność.Na uroczystości obecni byli przedstawiciele gminy:burmistrzowie: Krzysztof Obratański, Krzysztof Jasiński, Mariusz Zieliński, naczelnik wydziału edukacji, Krystyna Milczarek, radny Rady Miejskiej w Końskich, Jan Grot oraz uczniowie i rodzice.Kontynuacja uroczystości odbyła się pod pomnikiem Hubala w Końskich. Przedstawiciele szkoły wraz z władzami gminy złożyli kwiaty, zapalili znicze. Hołd oddali również delegacje koneckiego Związku Kombatantów Rzeczpospolitej, harcerze z Hufca ZHP Końskie.